Kwitnący Inowrocław

Pisałam już, że Inowrocław jest piękny o każdej porze roku? Nieważne, liczy się, że praktycznie z każdą wizytą widzę coś wartego uwiecznienia, choć przemierzam nieustannie te same szlaki, kupuję tę samą wodę i cukierki solne i oddycham tym samym jodem z tężni solankowych. Ostatnio byłam w wietrzny wtorek. Powiadają, że jak się chodzi plażą morską w wietrzne dni, wdycha się więcej jodu. Uznałam, że to samo dotyczy spacerów pod tężniami w wietrzne dni. Choć trochę obawiałam się, że mogę przedawkować jod jeśli mi wiązka witek z tężni uderzy w twarz – postanowiłam zaryzykować. Młodzież takoż. Małżonek – jakoś nie bardzo. I dobrze, bo kiedy tak jechałam pociągiem i widziałam te sunące tumany pyłów, współczułam wszystkim kierowcom.

Po drodze (okrężnej) z Dworca PKP do parku solankowego ujrzałam piękny pomnik królowej Jadwigi. Taka głowa na cokole sugeruje, jakby żona Władysława Jagiełły zakończyła życie tak, jak Anna Boleyn czy Katarzyna Howard, chociaż zdaje się nawet one nie posiadają tak uroczych pomników.

DSC04487

Wiatr w parku solankowym był mniej dotkliwy a widok połamanych gałęzi pozwalał mieć nadzieję, że nawet jak nas któraś trafi, to tragedii nie będzie. Za to pod tężniami oddychało się cudownie. I cudownie nasiąkało się solanką. I chociaż nie dostałam w twarz ani żadną inną część ciała witkami, które wypełniają tężnie, obawy moje nie były zupełnie bezpodstawne – tuż pod tężniami leżały wyrwane przez wiatr pęki gałązek. Generalnie nie wiem czy pomimo wichury czy właśnie dzięki niej, wycieczka była zdecydowanie udana.

 

Informacje o Jukka Sarasti

Pełnoetatowa kura domowa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii podróże małe i duże i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Kwitnący Inowrocław

  1. goldenbrown pisze:

    Piękny Ino 🙂
    Miałam kiedyś bardzo fajną koleżankę w Inowrocławiu…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s