Zakończenie ferii zimowych

Były sobie Dzieci przez tydzień na zimowisku. Drugi spędziły w domu. Ja miałam jeden dzień ferii czyli odpoczynku od Małżonka i Dzieci. To był mój wyjazd do Inowrocławia. I było mi tam cudownie. Tak cudownie, że aż się zastanowiłam, czy to dlatego, że samotnie, czy rzeczywiście coś jest na rzeczy z tarczycą i wdychanie jodu oraz woda lecznicza, której zapas wystarczył mi na trzy dni coś pomogły. Żeby się o tym przekonać należało wrócić do Ino. Przy okazji wzięłam Potomstwo, niech jakoś zakończy te ferie, żeby zostało w pamięci, że jakieś były. I niech do nowych wrażeń dołączy podróż pociągiem. Nie, żeby wcześniej nie jechały, ale to było raz i w dodatku dawno temu. Teraz był drugi raz. Poznały też Dzieci moje znaczenie wyrażenia: na styk. Na styk – czyli tak, że wbiegamy na dworzec, kupujemy bilety, wbiegamy na peron, wsiadamy do pociągu i on już rusza. Ale zanim to nastąpiło, to: 1) poprosiłam Małżonka, żeby się ubrał w ten zimowy dzień i z samochodu przyniósł mi mapę Inowrocławia (GPSami i tym podobnymi rzeczami nie obciążam smartfonu); 2) potruchtałam z Dziećmi na dworzec, żeby się zorientować, że pociąg nam nie uciekł tylko dlatego, że miał większe opóźnienie niż my; 3) Dzieci grzecznie dojechały do Ino czyli były w stanie wytrzymać spokojnie pół godziny jazdy pociągiem; 4) na dworcu w Ino zorientowałam się, że plan miasta został w Toruniu w związku z czym zaczęłam się obawiać o swoje życie po powrocie; 5) bez planu, kierując się zasadą: koniec języka za przewodnika dotarliśmy do pijalni wód, tężni i innych atrakji uzdrowiskowych; 6) zakupiłam w pijalni zapas wód leczniczych na jakiś tydzień oraz pamiątkę dla Młodych (lampka solna na USB, z soli kłodawskiej czyli znów nie pamiątka z Chin, bo chociaż Kłodawa to nie Inowrocław, ale wciąż jednak Polska); 7) po krótkim wahani: spacer na dworzec czy trucht do kawiarni, kawa w biegu i trucht na dworzec wybrałam opcję drugą; 8) odwiedziłam kawiarnię Róże, Fiołki i Aniołki, by stwierdzić, że 12 lat po mojej ostatniej wizycie, prawie nic się tam nie zmieniło czyli podoba mi się tak, jak podobało mi się dawno temu, kiedy bezdzietną panną byłam; 9) truchtem ruszyłam na dworzec.

 

Skoro Dzieć Młodszy jest nadaktywny a Dzieć Starszy  trenuje sztuki walki to taki bieg przez Ino mógł im wyjść tylko na zdrowie. Skoro zaś moja waga może niedługo nie utrzymać mojego ciężaru to i mnie takie zwiedzanie truchcikiem też nie zawadziło. Zresztą, komu chce się godzinami powoli spacerować w taki piękny mróz? Oczywiście widząc aurę za oknem liczyłam się z tym, że z oddychania jodem nici, ale kto by się takim drobiazgiem przejmował, jak zima cieszy śniegiem a przymrożone tężnie wyglądają prześlicznie.

 

Te urocze romantyczne historyczne zdjęcia  podziwiać można w toalecie kawiarni Róże Fiołki i Aniołki. O ile nic się nie zmieniło od czasów kiedy w restauracji byłam poprzednio, panowie w męskiej toalecie mogą podziwiać nieco bardziej śmiałe kobiece fotografie. Wówczas jeszczenieMałżonek robił zdjęcia zdjęć kiedy tam gościliśmy ostatnio, to wiem. Nie wiem za to, co zrobiłam z tamtymi zdjęciami, więc nie pokażę. Zresztą, nie chciałoby mi się ich cenzurować, a takie porno i duszno, jakie sobą przedstawiały nie bardzo wypada bez cenzury wklejać.

wp_20190126_15_30_54_pro

Po tym, jak zdążyliśmy na styk na pociąg powrotny Dzieci grzecznie odpoczywały po biegach w pociągu. Kiedy dotarliśmy do Torunia musiałam wdepnąć do galerii handlowej po jakieś pieczywo i mleko na jutro… a tam Cartoon Network czyli pełne szaleństwo dla Dzieci. Ale o tym może jutro, tymczasem znów rozpoczynam kierat kury domowej, więc wykonywanie obowiązków czas zacząć.

Informacje o Jukka Sarasti

Pełnoetatowa kura domowa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii podróże małe i duże i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s