Sceny z życie kury domowej

Sarasti wybrała się na zakupy. Pieszo, wszak jesień rozpieszcza. Zarówno pogodą jak i kolorami. W głowie piosenka przyniesiona przez Dzieci ze szkoły idzie lasem Pani Jesień, jarzębinę w koszu niesie dźwięczała na przemian z dawnym hitem A mnie jest szkoda lata. Zmęczona zbyt długim i zbyt upalnym latem, zachwycona pięknem otaczającej ją teraz przyrody w myślach zmieniła tekst drugiej z piosenek na a mnie nie szkoda lata… Taka jesiennie rozmarzona weszła do sklepu. Tam nie było już tak lekko i jesiennie jak na zewnątrz. Widok przerażającej ilości monstrualnej wielkości zniczy obudził w jej głowie Kata, po którego policzku potoczyła się łza dla cieniów minionych. I w tym nostalgicznym, metalowym nastroju szła dalej, by po chwili, przy następnej półce dokonać żywota na widok stojących karnie w szeregu świętych Mikołajów z czekolady niepierwszej jakości.  Zabiły ją dzwoniące stanowczo zbyt wcześnie w jej głowie bożonarodzeniowe dzwonki.

WP_20181006_14_03_50_Pro

Lista piosenek/melodii które towarzyszyły bohaterce w trakcie ostatniego wyjścia po zakupy:

1. „Idzie lasem Pani jesień” nie znam autorstwa, piosenka śpiewana jeszcze za mojego wczesnego dzieciństwa;

2. „A mnie jest szkoda lata”, Jerzy Połomski;

3. „Łza dla cieniów minionych”, Kat z albumu „Bastard”;

4. „Jingle Bells”, po polsku znanej jako „Pada śnieg”, piosenka nieodmiennie związana ze świętami Bożego Narodzenia (i od jakiegoś czasu z reklamą pewnego brązowego napoju, który – jeśli wierzyć reklamie – kiedyś można nabyć za wszę).

Informacje o Jukka Sarasti

Pełnoetatowa kura domowa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, twóczość własna i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s