10. Bella Skyway Festival. Pozostałe atrakcje

Dużo atrakcji Bella Skyway Festiva widziałam ale nie wszystkie. Niektórych nie mogłam znaleźć, na płatny pokaz laserów nie chciało mi się iść. W każdym razie widziałam większość, niektóre nawet (z uwagi na Dzieci) więcej niż raz. To już ostatni wpis dotyczący Festivalu czyli zamieszczam tu wszystko, co widziałam a o czym jeszcze nie było.

I ❤ Toruń, #robiewideło, VES, Polska.

Multimedialna instalacja o blisko 18-metrowej podstawie. Napis został zbudowany z paneli diodowych w nietypowych kształtach, które pozwoliły uzyskać jednorodną powierzchnię LED w formie liter i figur, na której wyświetlone zostały specjalnie przygotowane grafiki i animacje (opis za informatorem o Festivalu).

Ogólnie szału nie robiło, ale w sumie fajnie by było gdyby ta instalacja była stałym elementem Torunia… chociaż kiedy widzę, jak szybko różne rzeczy w przestrzeni publicznej są niszczone to może lepiej, że zaistniała tylko podczas dość mocno chronionego festiwalu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Supecube, Stéphane Masson, Francja

Supercube to zbiór 241 słoików ułożonych w ściany tworzące wieżę o wymiarach 150x150x270 cm. Każdy słoik zawiera „żyjącą” miniaturę o wysokości 12 cm. Supercube stopniowo wypełnia się różnymi postaciami, pojawiają się różowy słoń, żyrafa, człowiek i wiele innych. Technologia wideo pozwala na miniaturyzację i tworzenie życia w Supercube. (opis za informatorem o Festivalu) Na mnie instalacja nie zrobiła specjalnego wrażenia, ale Dzieciakom się podobała, więc chwilę przy niej spędziłam. Dwukrotnie.

Laserman Show, grupa „Flow Pokazy Wizualne”, tancerz Daniel Suliga, Polska.

Widowiskowe połączenie tańca, laserów oraz efektów specjalnych. Laserman to tancerz przyszłości, który swoją energię czerpie z laserów. Jego niezwykła umiejętność manipulacji światłem laserowym potrafi zachwycić i przenieść widzów w zupełnie inny wymiar sztuk wizualnych, gdzie tancerz i światło stanowi nieodłączny duet. (opis za informatorem o Festivalu).

Oglądając pokaz zorientowałam się, że lasery już nie robią na mnie takiego wrażenia, jak dawniej. Fakt, w lepszym oglądaniu przeszkadzali mi ludzie… stojący bliżej. Niby mogłam oglądać na monitorze aparatu, ale przed pokazem zostaliśmy uprzedzeni, że laser może uszkodzić matryce urządzeń rejestrujących, więc nie przesadzałam z dokumentacją wydarzenia i zamiast oglądać je na małym ekranie aparatu oglądałam bardziej na żywo poprzez plecy i ramiona wyższych ode mnie. Owszem mogłam po pokazie zająć bardziej dogodną pozycję i obejrzeć jeszcze raz… ale aż tak mi się nie podobało.

Duchy Światła, GlobeData, Polska

Duchy Światła to gra, która jest dostępna w aplikacji mobilnej Zbierz Drużynę. Ponieważ aplikacja była dostępna w sklepie google play, zdała mi się niedostępna dla mnie. Owszem, gdybym była zainteresowana grami mobilnymi zainteresowałabym się czy jestem w stanie ją pobrać na któreś ze swoich urządzeń mobilnych… ale mi się nie chciało. Więc sfotografowałam tylko to, co się dało.

National Geographic Photo Ark – wydarzenie towarzyszące Festivalowi. Zawsze mi się podobały zdjęcia z National Geographic, więc i tym razem nie mogłam sobie odmówić ich obejrzenia.

Kolejnym z wydarzeń towarzyszących 10. edycji Bella Skyway Festival była (jak co roku) Świetlna Rowerowa Masa Krytyczna. Cyklistką nie jestem, co więcej nie lubię kiedy takowa masa, bez względu na to czy świetlna czy nie, nieodmiennie hałaśliwa, przejeżdża pod moimi oknami. Ale skoro udało mi się uwiecznić cyklistów szykujących się do przejazdu ulicami miasta – warto też o nich wspomnieć. Lubię czy nie, ale zdecydowanie rower warto promować – nie zasmradza ulic, nie powoduje korków i pojedynczy nie hałasuje tak, jak motocykl.

Nieodłączną częścią każdej niemal miejskiej imprezy jest także zjazd food trucków. Fanką nie jestem, wonie stamtąd dobiegające nieodmiennie sprawiają, że głód mi mija, ale food truck z samego San Escobar zrobił na mnie wrażenie… negatywne, bo kawy (już) nie mieli. A szkoda, bo nie wiem czy jeszcze będę miała możliwość spróbować kawy stamtąd a czemuś podejrzewam, że jest cudowna. Równie cudowna jak samo państwo.

DSC02625

Na koniec podświetlenie jednego z budynków Urzędu Miejskiego. Takie samo, jak rok temu… i tak samo mi się podoba. Ładnie się komponuje z instalację wspomnianą na początku wpisu.

DSC02407

 

Informacje o Jukka Sarasti

Pełnoetatowa kura domowa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii atrakcje Torunia i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s