Podwórkowy Dom Kultury zaprasza na…

Podwórkowy Dom Kultury to wspaniała inicjatywa. Nie ważne, że troszeczkę daleko ode mnie, kiedy jest dzień słoneczny to i tak na piechotę da się wrócić z imprezy organizowanej przez ów dom. Kiedy zaś się weźmie udział w takim wydarzeniu to nie tylko zabawa murowana ale i jeszcze prawdopodobieństwo ujrzenia zdjęć dzieciaków w gazecie. Konkretnie w osiedlowym dodatku do weekendowych Nowości. Fakt, fotoreportaż w prasie to tylko dodatkowa atrakcja, ważne, żeby można było się bawić nie opuszczając rodzimego osiedla.

Ostatnio ujrzałam na stronie PDK taką informację:

22554851_1213136558819106_8040450731307869789_n

No to się wybraliśmy. Wprawdzie info, że siedzimy na tym, co przyniesiemy w tym konkretnym przypadku wydawało się być cokolwiek na wyrost, jednak na wszelki wypadek postanowiłam wziąć koce. Nawet się przydały: kiedy Dzieć Starszy uznał, że mu zimno miał się czym opatulić. Prowadzącego warsztaty Filipa z Fundacji Zdrowego Życia znam z Toruńskich Wolnych Jarmarków. Sprzedaje tam najlepszy keczup pod słońcem. Dyniowy. Na osiedlu przy Piskorskiej wykazał się znajomością drzew i krzewów i potrafił wskazać te, których owoce wykorzystać można w kuchni.

Same warsztaty wyglądały zaś mniej więcej tak:004

003009

014044019

020034

Jakość zdjęć zawdzięczamy: a) pięknej, słonecznej pogodzie, b) super czułemu aparatowi fotograficznemu., c) wybitnym umiejętnością fotografki, d) kumulacją czynników a) – c).

To nie jest konkurs, powiadomię od razu, że prawidłowa odpowiedź prawidłowa to odpowiedź d). Jednak mimo niesprzyjającej aury i początkowej niechęci Dzieci do wyjścia z domu, bawiły się świetnie i przy okazji poznały parę gatunków drzew a także mogły wykazać się wiedzą, co do innych. Teraz nie pozostaje nic innego jak tylko zapoznać progeniturę z książką Petera Wohllebena „Sekretne życie drzew„.

Informacje o Jukka Sarasti

Pełnoetatowa kura domowa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s