Sprzątanie Świata w Toruniu

Właściwie to nie wybierałam się tam. Małżonek wynalazł w gdzieś w necie to wydarzenie, więc zamiast kazać Dzieciom posprzątać w końcu ich pokój wyciągnął nas na Rynek Nowomiejski na sprzątanie świata połączone z ekouświadamianiem dzieci oraz oczywiście z konkursami, w których można było wygrać drobne nagrody. Było więc m.in. owijanie dzieci (jakby nie patrzeć toksyczną) folią aluminiową czyli przebieranie ich za roboty; było bieganie w maseczkach ochronnych (dzieci) i maskach przeciwgazowych (rodzice) i wrzucanie piłeczek z wielkiego kosza do mniejszych koszyków; była ruleta, w której losowało się pytanie dotyczące zasad segregacji śmieci czy slalom z dużą piłką pomiędzy słupkami. Poza tym dzieci mogły sobie wsiąść do śmieciarki… co mi przypomniało, że w czasach, kiedy ja byłam w wieku moich dzieci na śmieciarce z tyłu zawsze jeździł facet stojąc na takim stopniu czy co to tam było i marzeniem wielu chłopców, jeszcze zanim zaczęli marzyć o zostaniu strażakami, było zostanie śmieciarzem. Teraz to te śmieciarki zdecydowanie inne i już nikt z tyłu nie stoi i nie pilnuje, żeby się śmieci nie wysypały. Poza tymi atrakcjami było edukacyjne przedstawienie o człowieku, który nie chciał nic zmieniać w swoim samochodzie więc zasmradzał okolicę dopóki samochód nie padł dzieci zaś mogły się wykazać kreatywnością robiąc kawkę. Niestety, nie taką w filiżance tylko takiego ptaszka z rolki po papierze toaletowym. Mnie przypadło w udziale bieganie w masce gazowej, w której mało się nie udusiłam. Zdjęć w tej kreacji nie mam albowiem Małżonek był w tym czasie gdzie indziej z innym Dzieciem. Przynajmniej uniknęłam uprzejmego: o, zgoliłaś brwi?

Dzieci bawiły się świetnie, nagród dostały całe mnóstwo po czym kiedy już przyszły do domu w ramach sprzątania swojego pokoju poczyniły w nim jeszcze większy bałagan. I na cóż im ta cała wiedza teoretyczna, którą posiadają?

 

Informacje o Jukka Sarasti

Pełnoetatowa kura domowa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Sprzątanie Świata w Toruniu

  1. chmurykultury pisze:

    W takim razie, wniosek jeden – czas przebrać dzieci za roboty w domu! Może podziała? 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s