O próbie wyłudzenia danych

Stało się. Założyłam konto na fejsie. W dodatku pod nazwiskiem. Ot, na zebraniu w szkołach coś mówili i zakończyli: szczegóły na naszym FB. Z doświadczenia wiem, że fatalnie się przegląda strony kiedy się nie jest zalogowanym a czasami wręcz strona nie dopuszcza do obejrzenia swojej zawartości bez zalogowania. Tylko jeśli to są strony, które chcę przejrzeć z ciekawości to moja ciekawość może poczekać, ale jeśli to informacje dotyczące jakiegoś zebrania w szkole, to nie chciałabym widzieć ich po czasie.

Założyłam więc sobie to konto, poznajdywałam tych znajomych, którzy znają mnie z nazwiska, pozapraszałam, poczytałam co piszą u siebie… i tak po tygodniu eksploracji FB, kiedy byłam zalogowana ale na chwilę przerwałam, by przejrzeć coś innego, ujrzałam informację, że na moim koncie odnotowano podejrzany ruch, z związku z czym:

2017-07-12 (2)

Jakby kto miał problemy z odczytaniem, cytuję:

Prześlij swoje zdjęcie

Prześlij swoje zdjęcie, na którym wyraźnie widać Twoją twarz.

Po przesłaniu nam zdjęcia sprawdzimy je i na trwale usuniemy z naszych serwerów.

I tak mnie zastanawia pod jakim kątem chcą sprawdzać moje zdjęcie, bo zdjęcia profilowego nie wstawiałam, więc w sumie to nie ma znaczenia, czy prześlę zdjęcie swoje czy kogoś innego.

Dziś już nie będę próbowała się zalogować na FB ale jeśli w następnych dniach takie prośby będą się powtarzać będę musiała wrócić do przeglądania fejsa bez zalogowania. Czemuś bowiem nie wierzę w trwałe usunięcie mojego zdjęcia (które nie bardzo wiadomo pod jakim kątem zostanie sprawdzone) z „naszych serwerów”. Zresztą, może ze swoich usuną ale nim to zrobią umieszczą je na cudzych…

Reklamy

Informacje o Jukka Sarasti

Pełnoetatowa kura domowa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s