Wariacje nt. scen z życia małżeńskiego VII

Na dwoje babka wróżyła

Bicie dzwonów położonego po drugiej stronie ulicy kościoła oznajmiało  południe. Dla  Sarasti był to znak, że czas już nadszedł. Konkretnie nadszedł czas, by włączyć radio, gdyż jak każdego poniedziałku w południe niepewnym przyszłości słuchaczkom i słuchaczom odpowiadał na pytania wróżbita Maciej. Sarasti lubiła słuchać jego głosu, podobał się jej stosunek do słuchaczy, czy raczej słuchaczek, bo te przeważały wśród dzwoniących. Sama zastanawiała się nie raz czy nie zadzwonić i nie zapytać czy jest sens trwać dalej w związku. Nie wiedziała tylko czy ma odejść czy też wyrzucić z domu Małżonka? Bo tak naprawdę miała już dość tego małżeństwa. Od dawna zdawała sobie sprawę, że ani Dzieciom ani jej Małżonek nie jest potrzebny. Świetnie poradziłyby sobie bez niego… Na razie jednak tylko  ograniczała się do słuchania o problemach innych i o tym jak – posługując się kartami tarota – widział to wróżbita.

Właśnie dzwoniła kobieta, która także, jak Sarasti, zastanawiała się czy dalsze trwanie związku, w którym tkwiła ma sens.

– Pani Jolu, czy pani mnie ogląda czasem w telewizji?

– Nie, tylko w radiu słucham…

– Bo ja o tym często w telewizji mówię, ale może i w radiu też mówiłem. Pani jest piątką z dnia urodzenia, pani partner – dziewiątką, a piątka, siódemka i dziewiątka to liczby rozwodowe. Ten związek nie ma szans na przetrwanie. Nie ma sensu tego ciągnąć…

Sarasti szybko w myślach przeliczyła liczbę z dnia swoją i Małżonka. Cztery i sześć… Już nie musiała więcej słuchać. Wiedziała co robić. Skoro wedle numerologii o rozwodzie raczej nie mogło być mowy, należało zabić Małżonka.

Tym razem nie napiszę, że wszelkie podobieństwo do istniejących realnie ludzi jest przypadkowe i niezamierzone. Wróżbita Maciej jest postacią jak najbardziej realną i rzeczywiście poza udzielaniem się w TV raz w tygodniu wróży słuchaczom (co najmniej) jednej stacji radiowej. Prawdą jest również to, że podane tu liczby podawał jako „rozwodowe”.

Informacje o Jukka Sarasti

Pełnoetatowa kura domowa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s