O pisaniu listów

Maila znalazłam w folderze ze spamem… Nie wiem dlaczego od niedana wiadomości Akcji Demokracji właśnie tam lądują, ale i tak je wyławiam. Gotowam podejrzewać jakiś spisek proCETA, ale jak do takiego spisku miałby się fakt, że promocje z MKfesh też wyławiam ze spamu, mimo iż z niejednej korzystałam i nie raz już zaznaczałam, że TO NIE JEST SPAM. No, ale skoro już doszłam, że to nie żadne teorie spiskowe tylko błąd w matrixie, cytuję maila (dla tych, którzy nie śledzą na bieżąco informacji o CETA):

List ostatniej szansy – stop CETA

Cześć Jukko,

„Dziś dla polskiej wsi i polskiego rolnictwa nie ma ważniejszej sprawy. Stosunek do CETA to sprawdzian moralnej i politycznej wiarygodności PiS” – napisał kilka dni temu Marian Piłka [1]. To były działacz opozycji antykomunistycznej, ważna postać dla konserwatywnego skrzydła Prawa i Sprawiedliwości.

Umowę z Kanadą wciąż może jeszcze odrzucić Parlament Europejski. Jeśli nie, to wchodzi ona w życie w marcu. Do odrzucenia CETA potrzeba będzie połowy europosłów, także z PiS.

Głosowanie w Parlamencie Europejskim może się odbyć już w połowie grudnia. Mamy zatem mniej niż miesiąc na przekonanie polskich europosłów. Nie wszyscy znają temat CETA, a właśnie teraz docierają do nich lobbyści z mitami na temat korzyści płynących z tej umowy. Dlatego tak ważne jest byśmy jak najszybciej, zanim sobie wyrobią zdanie, powiedzieli im, że jako ich wyborcy żądamy odrzucenia umowy.

Liczymy, że w Parlamencie Europejskim uda nam się przekonać PSL, socjaldemokratów, kilkoro bezpartyjnych i część PiS. W partii rządzącej zdania co do CETA są podzielone [2]. Wiemy też, że z dala od Polski członkowie tej partii mają więcej niezależności. Kliknij na link poniżej i znajdź posłów ze swojej okolicy i wyślijdo nich list. Uświadom im, jak CETA wpłynie na nasze życie. I że dotknie to ich wyborców, którzy się tematem żywo interesują[3]. Napisz do posłów z prośbą o jasną deklarację, że zagłosują przecie CETA.

Rządy państw Unii Europejskiej zawiodły społeczeństwa i kilka tygodni temu podpisały umowę z Kanadą. Mimo wielotysięcznych protestów, setek akcji, jednoznacznych raportów wolały słuchać lobbystów ponadnarodowych korporacji. Teraz już tylko Parlament Europejski może powstrzymać wejście w życie CETA. Europosłowie muszą liczyć się z głosem wyborców, bo ze swoich decyzji zostaną rozliczeni w czasie kolejnych wyborów.

Nasze dotychczasowe działania w sprawie CETA to zebranie ponad 100 tys. podpisów pod apelem do rządu, wysłanie setek listów do Sejmu i Wielka Demonstracja Stop CETA w Warszawie. Wszystkie razem sprawiły, że w ciągu kilku miesięcy ludzie w całej Polsce dowiedzieli się o zagrożeniach dla rolnictwa i żywności, a także naszej demokracji, jakie niesie ta umowa. Dziś 78% deklaruje, że słyszało o umowie. Wykorzystajmy to by zwiększyć nacisk w kluczowym momencie. Mamy jeszcze szansę by zatrzymać CETA. Zostało nam jednak niewiele czasu. Napisz do posłów ze swojego okręgu wyborczego. Powiedz, że oczekujesz, że będą – jako twoi reprezentanci – przeciw CETA. Poproś o jasną deklarację w tej sprawie.

Maria Świetlik z Akcji Demokracji

PS CETA wejdzie w życie mniej więcej dwa miesiące po decyzji Parlamentu Europejskiego, która może zapaść już w grudniu. Dopiero wtedy, po wejściu jej w życie, zacznie się proces ratyfikacji umowy przez poszczególne kraje. Potrwa to kilka lat. W tym czasie negatywne skutki liberalizacji zaczną już działać. Nawet jeśli w przyszłości jakieś państwo odrzuci umowę i cały projekt się zawali, to nikt nie pokryje strat poniesionych na jej skutek. Dlatego napisz do europosłanek i europosłów by głosowali przeciw CETA i nie dopuścili do wejścia umowy w życie. Przechodzę do formularza.

[1] Wiarygodność PIS wobec polskiego rolnictwa, wpolityce.pl, 13 listopada 2016 r.

[2] Obóz rządzący podzielony ws. CETA, fakty.interia.pl, 28 września 2016 r.

[3] Ponad połowa Polaków przeciwko tymczasowemu wdrożeniu CETA, money.pl, 27 października 2016 r.

Niby z politykami nie chcę mieć nic wspólnego, czasem jednak warto się przełamać. Chyba…

Informacje o Jukka Sarasti

Pełnoetatowa kura domowa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s