O marudzeniu. Zupełnie bezpodstawnym

fit_parkSwojego czasu, jakieś półtora roku temu marudziłam sobie, że mi chcą zagospodarować dziką przestrzeń, która służyła niektórym do spacerów z psami, mnie zaś do spacerów z Dziećmi. I nawet się zastanawiałam, czy się na konsultacje społeczne nie wybrać, bo to tak głupio marudzić sobie a muzom, a jak zapraszają na konsultacje, to się nie pojawić. Nie wybrałam się jednak… bo tak wyszło. I może to i lepiej, że się nie wybrałam.fit park

Przede wszystkim bowiem okazało się, że to nie o ten brzeg rzeczki chodziło zagospodarowującym, o którym ja myślałam. Chodziło o ten, na którym mieszkam. Tylko że ja niekoniecznie wiedziałam, który to północny brzeg, a który południowy. Nie ważne, ten o który mi chodziło też jest zagospodarowywany. Konkretnie to estakada nad nim powstaje, czyli przestrzeni do spacerów jakby trochę mniej i w dodatku nie tak fajnie się chodzi jak nad głowa auta pędzą. Jednak skoro teraz Potomstwo spędza zimą całe dnie w przedszkolu to nie mam się co martwić, gdzie z nim chodzić kiedy na plac zabaw jest za zimno. Zawsze do jakiejś kawiarni przystosowanej dla dzieci można.

tai cziTymczasem Miasto zagospodarowało ten brzeg rzeczki, który już był zagospodarowany. Tylko cokolwiek zarośnięty. Nie bardzo mam potrzebę tam chodzić, więc i nie bardzo miałam okazję przyjrzeć się temu zagospodarowaniu. Do czasu. Ostatnimi czasy bowiem, kiedy bywałam w fit parku odległym o 10 minut szybkiego marszu ode mnie, słyszałam jak mówiło się, że tam gdzieś nad rzeczką też takowy ma powstać. Potem – że takowy już jest. No to skoro jest, to wypadałoby zobaczyć, jakimiż to sprzętami dysponuje. Bo jak daleko od dom to nie było sensu się zastanawiać – wiadomo, że niedaleko, bo ta część rzeczki, która miała być zagospodarowana, jest krótka. Tak więc przy okazji wyrzucania śmieci poszłam sobie trochę dalej zobaczyć gdzie to dokładnie i jak wygląda. Wygląda zaś tak, że ćwiczyć to ja tam, mam nadzieję, nigdy nie będę. Część sprzętów sprawia wrażenie, jakby dla dzieci była albo dla osób o cokolwiek mniejszych rozmiarach niż moje. Za to na części zdecydowanie niefitpark chciałabym być zmuszona ćwiczyć, niemniej jednak niezmiernie mnie cieszy, że i takie sprzęty ustawiono. Są to mianowicie ustrojstwa do ćwiczeń wzmacniających głównie ramiona i klatkę piersiową, dostosowane do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jako rzekłam – na konsultacje wówczas się nie wybrałam. Nie sądzę także, żeby ktoś z miejscowych czytał ten blog i skojarzył o której części mojego miasta piszę. Czyli wygląda na to, że nie tylko ja taka bystra, że pomyślałam, iż warto by o tych, co na wózkach pomyśleć. Ktoś także pomyślał. I zrobił. I chwała mu za to.

DSC00964PS. Fakt, że na zdjęciach nie widać, żeby ktoś tu ćwiczył wynika jedynie z tego, że ja zdjęcia robić szłam tuż po deszczu a raczej nikt normalny nie ćwiczy na mokrym sprzęcie. Jednak w osiedlowych sklepikach zdarza mi się słyszeć, że fit park ma swoich stałych bywalców. A jak się ma z wózkowymi? Nie wiem i chodzić tylko po to, by sprawdzić, nie będę. Ani tym bardziej fotografować. Jednak, jeśli przypadkiem zobaczę, że ktoś na wózku korzysta z tych sprzętów – dam znać. Tak, by było wiadomo, że wózek nie musi oznaczać całkowitego odcięcia od sportu. Ważne tylko, by powstawały takie miejsca.

Informacje o Jukka Sarasti

Pełnoetatowa kura domowa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „O marudzeniu. Zupełnie bezpodstawnym

  1. annaa72 pisze:

    Chciałabym, żeby u mnie w okolicy była taka siłownia na powietrzu. 🙂 Ostatnio wybraliśmy się rowerami kilka kilometrów za miasto i proszę, była na jednej ze wsi. Poćwiczyłam, w dodatku cały plac był tylko dla mnie, bo ani żywej duszy. 🙂 🙂

  2. lilit8 pisze:

    Cudownie, że o wózkowych się obecnie w Polsce nie zapomina! Inne czasy, inny stosunek do pewnych spraw. To naprawdę cieszy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s