O moich paranojach

Poczytałam sobie na forum zdemielinizowanych o obawach kobiet, które z powodu choroby zrezygnowały z macierzyństwa. Ja zostałam matką po kilkunastu latach chorowania i po kilku od diagnozy. I znów myślę czy dam radę się zająć dziećmi jak długo będą tego potrzebowały. Nie chciałabym, żeby moja choroba utrudniała im kształcenie się, żeby musiały dokonywać wyboru – pomóc matce czy kształcić się, szukać pracy i wyfruwać jak najdalej. I może nawet w razie czego złego wolałabym, żeby wybrały drugą opcję…

O tym, że chyba czas na zmianę diety myślę od dawna. I w sumie dieta zmienia się cały czas, coraz mniej w niej chemii. coraz mniej pszenicy, może niedługo zmienię kawę na yerbę. Nie, żebym zupełnie chciała zrezygnować z kawy, ale chyba jedna dziennie by wystarczyła. No i może czas wrócić do książek dla SMów a konkretnie to do książek, które każdy esem, który wierzy bardziej naturze niż farmacji, przeczytać powinien. Czas więc wrócić do książek Joanny Woyciechowskiej i zawartego na ich końcu spisu lektur. I znaleźć te lektury. I poczytać. I postarać się stosować. I nie, nie zacząć myśleć pozytywnie. Po prostu przestać myśleć, że mam SM, myśleć o tym, że skoro chcę być zdrowa muszę mieć zdrowe myśli, zdrową dietę i zdrowy tryb życia. I skoro nie mogę diety zmienić raz a radykalnie, to robić to stopniowo, powoli… aż może się w końcu zorientuję, że w mojej diecie już nie ma glutenu. Wszak na coraz większej ilości blogów znajduję świetne bezglutenowe przepisy. I przepisy na słodycze bez cukru. I na różne inne zdrowe jedzenie.

Informacje o Jukka Sarasti

Pełnoetatowa kura domowa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s