O pomysłowości ludzkiej

Ksiądz proboszcz już się zbliża, już puka do mych drzwi...

Kolęda już wkrótce, a tu w domu ni białych świec, ni wody święconej a i biały obrus gdzieś się zapodział. O obrusie wiem, że go mam, więc jutro poszukam, ale po świece i wodę to za pamięci wybrałam się dziś. Tak na szybko, bo Młodzież, która mię cokolwiek zdrzaźniła zostawić w domu musiałam.

Wychodzę więc do najbliższego supermarketu po te świece i po drodze usiłuję sobie przypomnieć, po co to ja jeszcze wyszłam… buteleczek koa tak, po wodę święconą. Tylko do czego ją zabrać? Buteleczki dla dzieci na picie drogie, a dzieci za duże, żeby później miały z nich korzystać. Nagle olśnienie: tuż obok kościoła jest apteka. Pojemniczki, które oficjalnie są na mocz są przecież małe i szczelnie zakręcane. No to chyba Bóg się nie obrazi, że w niezgodny z przeznaczeniem sposób wykorzystam to naczynie. Woda też chyba po zetknięciu z plastikiem się nie odświęci. A skoro pojemniczki są jednorazowe, to do celu zgodnego z pierwotnym przeznaczeniem później wykorzystywać ich nie będę. Idę więc do apteki:

– Dzień dobry. Poproszę pojemnik na mocz.

– Jałowy?

– Nie, zwykły. Kolęda się zbliża, potrzebuję naczynia, żeby wodę święconą zaczerpnąć.

– Aha, rozumiem. Była wczoraj u mnie jedna pani i prosi o syrop z babki. Chcę jej zapakować, a ona na to, że nie trzeba, bo wypije na miejscu gdyż idzie do kaplicy po wodę święconą, tylko nie ma na to naczynia.

Ja wiem, że apteka bliżej kościoła niż supermarket, ale żeby jakikolwiek medykament zakupić i wypić całą zawartość opakowania na miejscu tylko po to, żeby mieć buteleczkę na wodę święconą to bym nie wpadła.

Reklamy

Informacje o Jukka Sarasti

Pełnoetatowa kura domowa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „O pomysłowości ludzkiej

  1. anna pisze:

    Ha, ha 🙂 Dobre. Niezłe poświęcenie wyżłopać tak syrop, by mieć pojemniczek. 🙂 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s