O choince

Choinkę sztuczną, ubraną jedynie w pierniczki i światełka rozebrałam już drugiego dnia świąt. Kiedy Potomstwo zjadło pierniczki znajdujące się w zasięgu ręki zaczęło ściągać choinkę z komody, na której stała, w związku z czym choinka uległa natychmiastowemu rozpierniczeniu przez Rodziców potomstwa. Pierniczki z choinki skończyły się dzisiaj.

Druga choinka, taka mała w doniczce nadal stoi ubrana. I wygląda cokolwiek debilnie. Za oknem trawa się zieleni, jasnozielone końcówki gałęzi choinki coraz dłuższe, a ona jak ta głupia stoi ubrana w łańcuch z czerwonych korali, w czerwonego aniołka i szklane, bożonarodzeniowe ozdóbki. I tak się zastanawiam, czy nie kupić przypadkiem zgrzewki przepiórczych jajek, nie wydmuchać ich, z zawartości zrobić jajecznicę albo cokolwiek innego, a do wydmuszek przymocować zawieszki. Kiedy już doczekamy się białych Świąt Wielkanocnych pozakładam te wydmuszki i będę miała choinkę ubraną w coś pomiędzy pisankami a bombkami. Choinka i tak jest za mała na wieszanie na niej pisanek z kurzych jaj a poza tym nie bardzo by było wiadomo, jak te jaja malować – zimowo, żeby się ładnie komponowały z tym, co za oknem, czy wiosennie – żeby było stosownie do świąt. A przepiórcze to takie naturalne i w dodatku uniwersalne wzorki mają. W zasadzie to mogłyby wisieć na tej choince cały rok…

No i jeśli Święta Wielkanocne rzeczywiście będą białymi świętami, to chyba do dzieci z prezentami będzie chodził (czy raczej kicał) zając w czerwonej czapce z pomponem. I palma na niedzielę palmową z gałązek choinkowych będzie zrobiona. Bo skąd bazie w zimie?

Informacje o Jukka Sarasti

Pełnoetatowa kura domowa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s